هر آنچه از گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ (AL4) باید بدانیم

عمومی، مقالات فنی
هر آنچه از گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ (AL4) باید بدانیم

قصد داریم امروز اطلاعات مفیدی برای دارندگان ماشین هایی با گیربکس اتوماتیک Al4 ، مانند گیربکس ۲۰۶ ، ۳۰۷ ، ۴۰۷ و … در اختیارتان قرار دهیم .

اطلاعات اولیه :

گیربکس Al4 به طور وسیعی در شرکت های ماشین سازی فرانسوی مانند پژو سیتروئن و رنو  استفاده می‌شود . معروفترین مدل موجود در بازار ایران، گیربکس ۲۰۶ است.
گیربکس ۲۰۶ دارای ۴ دنده جلو و ۱ دنده عقب و از نوع گیربکس سیاره ای خورشیدی است.( برای مطالعه بیشتر میتوانید به مقاله دیگر ما درباره نحوه کارکرد گیربکس های اتوماتیک مراجعه کنید .)
این گیربکس دارای ویژگی هایی متعددی از جمله موارد زیر می باشد :

  1.  توانایی انتقال حداکثر گشتاور ۲۱۰mN .
  2.  قابلیت ثابت ماندن در دنده های ۲ ، ۳ ،۴ .
  3.  دارای سه برنامه متفاوت رانندگی ( Auto adaptive , Snow ,Sport ) .
  4. نمایش شماره دنده در صفحه کیلومتر .

نکات :

طبق دستور عمل شرکت سیتروئن در ازای هر ۶۰,۰۰۰ کیلومتر روغن موتور باید تعویض شود. دقت داشته باشید که روغن گیربکس مناسب می تواند تاثیر بسزایی در عملکرد روان و دقیق گیربکس داشته باشد پس در انتخاب آن با دقت بیشتری عمل کنید. برای آگاهی بیشتر از اهمییت روغن گیربکس مناسب میتوانید به مقاله دیگر ما مراجعه کنید.

روشن شدن چراغ Snow با Sport میتواند به دلایل متفاونی از جمله :

گرم شدن بیش از حد روغن گیربکس ، تعویض نشدن روغن گیربکس برای مدتی طولانی ، مشکل در ECU ماشین و …. باشد. که با دیاگ میتوان مشکل را به صورت دقیق تر ارزیابی کرد و اقدام به رفع آن نمود.

برای مثال بسیاری از ۲۰۶ سواران از جا نرفتن و تقه ردن در هنگام تعویض دنده شکایت دارند که این مشکلات میتواند ناشی از افت فشار روغن و خرابی شیر برقی ها باشد شرکت صنعت گیربکس کاسپین به عنوان نماینده ایران خودرو و پایلوت تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک با دستگاه هایی مجهز اقدام به تعمیر و بازسازی گیربکس شما میکند.

 

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • دیدگاهی یافت نشد!
  • آدرس :‌ تهران ،کیلومتر 15 اتوبان فتح  به سمت غرب، بلوار 52 ( چیتگر جنوبی) ، پلاک 5، شرکت صنعت گیربکس کاسپین

    021-44923560-61
    021-44192615