تعمیر یا تعویض گیربکس اتوماتیک؟

عمومی
تعمیر یا تعویض گیربکس اتوماتیک؟

تعمیر یا تعویض گیربکس؟ اتوماتیک کدام بهتر است؟

تعمیر یا تعویض گیربکس اتوماتیک؟ شما کدامیک را انتخاب می کنید؟. گیربکس اتوماتیک، یکی از مهمترین بخش های خودروی شما می باشد. این بخش وظیفه ی تعویض دنده در خودروی شمارا به عهده دارد و به چرخ ها اجازه می دهد تا در سرعت ها و قدرت های مختلف حرکت کنند. تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک می تواند خودرو را به بهینه ترین شرایط عملیاتی خود برگرداند. در اینجا ما علائمی را بیان می کنیم که نشان می دهد گیربکس خودروی شما نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد:

– بوی سوختگی از گیربکس خودروی شما به مشام می رسد

– گیربکس خودروی شما روغن ریزی دارد

– چراغ چک خودروی شما روشن است

– گیربکس خودروی شما صدای غیر عادی تولید می کند

– تعویض دنده خودروی شما با مشکل مواجه است

با وجود اینکه تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک در اغلب موارد و در همه ی کشورها امری پرهزینه و گران محسوب می شود اما در مقایسه با خرید یک گیربکس جدید بسیار ارزان تر است. دلیل این امر این است که در تعمیر و بازسازی تنها قطعات معیوب تعویض می گردد اما در تعویض شما مجبورید هزینه تمام اجزای گیربکس را بپردازید. اگر مشکل گیربکس در مراحل اولیه تشخیص داده شود شما می توانید با هزینه ی اندک جان تازه ای به خودروی خود ببخشید. تعمیر گیربکس چه از نوع دستی و چه از نوع اتوماتیک باعث می شود خودروی شما در بهینه ترین حالت کار بکند.

همچنین تعمیر گیربکس اتوماتیک نسبت به تعویض آن سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد. در تعمیر شما هر آنچه که موجود هست را تعمیر میکنید در حالیکه در تعویض شما گیربکس قدیمی و دراصطلاح گیربکس سوخته را به طور کامل دورمی اندازید. بازسازی گیربکس اتوماتیک باعث کاهش تولید ضایعات می شود. این امر باعث کاهش استفاده از منابع طبیعی می شود که در تولید قطعات جدید بکار می روند.

گیربکس اتوماتیک آسیب دیده عملکرد خودروی شما را با مشکل مواجه خواهد کرد. تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک باعث می شود:

-کنترل بهتری روی خودروی خود داشته باشید

-تعویض دنده ها به نرمی انجام شود

-گیربکس شما روغن ریزی نداشته باشد

-به هیچ عنوان هنگام تعویض دنده ها تکان و پرش احساس نکنید

 

یک مزیت بزرگ تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک نسبت به تعویض آن این است که شما بعد از پایان یافتن عملیات تعمیر و بازسازی گیربکس از سالم بودن و کیفیت تک تک قطعات و اجزای داخلی گیربکس اطمینان حاصل می کنید اما زمانیکه گیربکس خودروی خود را تعویض می کنید از کیفیت و سلامت قطعات و اجزای داخل آن اطلاع درست و دقیقی ندارید و ممکن است پس از مدت کوتاهی مجددا گیربکس شما دچار مشکل شود.

در پایان با دانستن این فواید از تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک شما می توانید یک انتخاب خوب و آگاه بین تعمیر گیربکس یا تعویض آن داشته باشید.

منبع: http://noengwks.org/rebuild-replace-vehicles-gearbox/

مرکز تعمیرات تخصصی گیربکس اتوماتیک کتی با کادری مجرب و متخصص و همچنین با در اختیار داشتن تجهیزات مدرن اقدام به تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک خودروی شما می کند. تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک در مرکز کتی مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی و کاملا مکانیزه توسط دستگاه های شبیه ساز انجام می شود. شما می تواند با ورود به سامانه نوبت دهی آنلاین کتی زمان مناسب حضور خود جهت انجام تعمیر یا سرویس های دوره ای را انتخاب کرده و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه کتی نیز بهره مند شوید.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • مهدی آبان ۱۴, ۱۳۹۷ در ۶:۵۹ ق.ظ

    بسیار مطلب جالبی بود. تشکر

  • آدرس :‌ تهران ،کیلومتر 15 اتوبان فتح  به سمت غرب، بلوار 52 ( چیتگر جنوبی) ، پلاک 5، شرکت صنعت گیربکس کاسپین

    021-44923560-61
    021-44192615